Az emberek imádnak ünnepelni, de a magyarok tudnak is. Bármi történik kis hazánkban, mi megünnepeljük. Az ünneplés fő eleme a pogácsa és a bor, de lehet az ünnepi evés puccos, úgynevezett svédasztalos prolibuli. Az átadó ünnepség az ünnepség azon változata, melynek során valaki valamit átad. Kis hazánkban az átadást általában egy politikus végzi el. Érdekes esemény ez, mert a politikus -akit adóból fizetünk- általában közpénzen épített vagy vásárolt dolgot -híd, autópálya, épület, színház, múzeum, BKV busz átad a népnek, ezzel kvázi megengedve azt, hogy a nép az adott közjószágot használja, és úgy téve, mintha azt neki köszönhetnénk, vagy ő bármit is tett volna a dolog érdekében.
Mindemallett, hogy a nép adópénzéből, vagy mostanára már a még nem be nem fizetett, a jövőben egyre csak emelkedő adókra alapozva banki kölcsönökből finanszírozott jószágot nagyvonalúan átadja az adott politikus, a mai rendszerben sokszor olyan dolgot adnak át a népnek, amit nem elég, hogy az ő pénzükből építettek, de majd annak a használatáért is fizetnek.
A politikusnak legfontosabb az igencsak kétes, átadó ünnepség által kapott elismerés és dicsőség, a népnek pedig a legfontosabb a pogácsa. Aminek az átadásán nincs pogácsa, átok fog ülni. Fontos tehát az ünneplő sereg alapos megetetése, minden szempontból. Ne feledjük a régi magyar közmondást: Szavakból nem lakik jól az ember!