Buzi (magyar), fővév: a buzi lehet indulatszó (pl.: azt a buzi kurva anyád), vagy megszólítás (pl.: hé buzikám, gyere csak ide egy pofonért), vagy minősítő jelző is (te kis buzi), ez egyike a magyar nyelv többcélú szavainak (lsd. továbbá baszás).
1.
A nekünk nem rokonszenves médiaszereplő, közszereplő, vagy az a blogger/poszter/kommenter, akivel nem értünk egyet, vagy ő nem ért velünk egyet.
2.
Az a másik autós, aki nem enged minket előzni, esetleg az a humanoid, aki elénkáll a sorban a közértben a csemegepultnál.
3.
Homoszekszuális férfi, aki az ivarkodásnak nem az Isten által erlendelt módját műveli, hanem azonos nemű hímtársával csinálnak mindenfél gusztustalanságot (rokonértelmű szavak: buzgár, buzeráns, ratyi, homokos, hélóta, hormoszexuális, fartúró, politikus vagy televíziós műsorvezető) lsd. továbbá leszbikus (miszerint nőbuzi), de ebben semmi ocsmány nincs, őket kellemes nézegetni).
A fenti képen két fajtalankadó rokonszenves buzi figyelhető meg, amint épp a tükör előtt pózolnak, hogy trendi és divatos fényképet tudjanak csinálni magukról a Facebook profiljukhoz. Figyeljétek meg, hogy nem olyan ostobák, mint a nők, mert a kézben tatrott fényképezőgép és a szoba felesleges részei nem láthatók, ráadásul ügyesen komponált fotó - nem fürdőszobai pucsítós pózolás, mint ahogy a fiatal húje picsák szokták csinálni, sem takrítószerek, sem vasalódeszka, de még egy fregoli sem látszik.