Azt mondják, a box az igazi férfiak sportja. Az erő, az ügyesség, a szív és a kitartás, valamint a gyermekkorban elkezdett kemény munka megkoronázása a világbajnoki cím.
Egyes televíziók jóvoltából, néhány éve szerencsére már mi is részesei lehetünk a nagy boxgáláknak. A mérkőzéseket látványos körülmények között rendezik meg, egy este több pár lép szorítóba, de az est fénypontja szinte mindig egy fontos, világbajnoki címet eldöntő mérkőzés. Az ilyen esteket Ökölvívó Gálának nevezik a szakemberek. Az esteket úgynevezett "Istállók" szervezik, -na azért ne lovakra gondoljunk, hiszen hús, vér emberekről van szó, melyeknek tagjai az ökölvívók. Az "Istállók" tulajdonosai rendszerint üzletemberek, akiket promóternek neveznek, -mert így jobban cseng az emberek fülének, és úgysem tudja senki hogy mit jelent. A Gála megnyerésével egy ökölvívó még nem lesz világbajnok, csak kisvilágbajnok, mert rajta kívül még van néhány kisvilágbajnok, akik más Gálákon szerezték meg a világbajnoki címet, és ezekkel kell megmérkőzni, hogy valaki elnyerje a fő-fő világbajnoki címet. Ezeket a mérkőzéseket nevezik címegyesítő mérkőzéseknek, amelyek úgy jönnek létre, hogy a promóterek, akik egyben könyvelők is, -osztanak, szoroznak, és kiszámolják melyik világbajnokok mérkőzését lehet több pénzért eladni a televíziós társaságoknak. Amelyik boxoló neve mellett kijön a megfelelő hosszúságú számsor dollárban vagy euróban, az megmérkőzhet egy másik megfelelően hosszú számsorral rendelkező versenyzővel.
A világbajnoki címegyesítő mérkőzések óriási csinnadrattával vannak felvezetve. Már a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón is nagyon csúnyán néznek egymásra a világbajnokok, ebből lehet tudni, hogy komoly pofozkodás várható a meccsen. Van úgy hogy már ekkor egymásnak torkának esnének a fiúk, de mindig sikerül valahogy megfékezni őket az önfeláldozó személyzetnek. A világbajnokok ijesztő neveket adnak maguknak, általában az állatvilágból választva példaképeket. Csak néhány rettentőt említek: Vipera, Tigris, Párduc, KovácsKokó, és a Madár. De vannak még félelmetesebbek elnevezések is, úgy mint a Csonttörő, meg a Hóhér.
Amikor a bajnokok bevonulnak a mérkőzésre, a csarnokban mindig bekapcsolják a füstgépet, hangos zene szól, és színes lámpákkal világítanak, hogy viseletükön a rendszerint nagyon fényes anyagból készült kapucnis köntösön jól csillogjon a fény. A ring ami kőrt jelent, de itt valamiért négyzet alakú, elmaradhatatlan kelléke néhány lengén öltözött lány. A népek egyenlőségének jegyében szőke hajú skandináv, barna bőrű és ázsiai típusúak, és jellemzően mindnek jó nagy melle van. A mérkőzést általában nagy tapasztalattal rendelkező mérkőzésvezető vezeti, aki a nagyobb tekintély kedvéért néger, és bírósporttársnak hívják. A buzeránsnak álcázott ringmester, konferálja fel izgalomtól elcsukló hangon a versenyzőket. Az ádáz küzdelmet a világbajnoki övért folytatják, ami a legtöbb esetben igen nagy méretű tárgy, tükördarabokkal és egyéb csecsebecsékkel díszített. Övnek nem használható, általában másra sem jó, de egy Amazonas-vidéki esőerdőben élő bennszülött törzsfőnök személyiségén nagyot dobna a varázslóval szemben. A mérkőzés végén kihirdetik a fővilágbajnokot, aki nagyon örül a címnek. Sokan ölelgetik ilyenkor ami gusztustalan, mert ki van nagyon izzadva és vért köp a padlóra, de így is néhányan a vállukon viszik körbe a ringben. Aki kikapott, az általában nem hiszi el hogy a pontozóbírók a másik fél javára döntöttek, csúnyán káromkodik és csalást emleget, ezért az eredmény kihirdetése csak kisebb csetepaték után szokott megtörténni. Ezután a televízióban néhány okosnak kinéző öltönyös ember elmagyarázza a nézőnek, hogy mit is látott a közvetítés két-három órája alatt. Így zajlik egy világbajnoki döntő, ami nagyon egyedülálló esemény, mert havonta csak három-négy van belőle.
Ilyen különleges életük van a boxolóknak, akik fáradtságos munkájuk eredményeként drága és gyors sportautókkal közlekednek, kaszinókban szórják a zsetonokat, jó cicis nőik vannak és vastag szivarokat szívnak. Némelyiknek étterme van, ahol partikat rendez sporttársainak, akikkel elegánsan vörösbort isznak, így várják a következő sorsdöntő mérkőzést. De nehogy azt gondoljuk, hogy minden bokszoló ilyen, ezért ne is irigyeljük őket nagyon, mert sok közülük példás otthonülő családapa, lemegy a boltba krumpliért, megpucolja az ablakokat, gyermekeit vasárnapi iskolába járatja, sőt néhanapján megnéz egy hangversenyt is.