Horoszkópfajtából annyi van, mint égen a csillag. Kelta, indiai, kínai és japán, de még indián is. Tulajdonképpen minden valamirevaló nép kitalált magának egyet, sőt az olyanok is, akik időközben eltűntek a süllyesztőben, mint például az inkák. És ezeket a horoszkópokat nézik, olvassák az emberek a mai napig, fizetnek értük és használják őket, hátha meg tudják jobbítani az életüket, vagy legalább látnak valami halvány reményt, kiutat a nyomorúságukból.
Amit én horoszkóp-kutatóként különösnek tartok, az az, hogy az ősmagyar horoszkópot, a NapraMagrát milyen kevesen ismerik és használják. Pedig a NapraMagra rendkívül egyszerű, de ennek ellenére – vagy éppen ezért, ahogy mi, panelekből építkező, közhelykedvelő bloggerek szeretjük mondani –, rendkívülien pontos jellemzéseket és előrejelzéseket ad.
Én például az általánosan ismert horoszkópok alapján sólyom vagyok, juharfa, meg kakas és keselyű. Mindegyikben van igazság, hiszen ellenkezést nem tűrő, a környezetén uralkodó – figyelem, nem uralkodni akaró, az a bölcselkedő tukán, vagy az okoskodó majom, hanem uralkodó! – karaktert rajzolnak a horoszkópok, ami tényleg jellemző rám. De mond valamit akármelyik horoszkóp a nagyfokú művészi érzékenységemről, a kiemelkedő empatikus lépességemről, a pénzhez való egészséges viszonyomról, vagy az erkölcsi fölényemről? Ugye nem, semmit. Ugyanis ezek a horoszkópok csak a felszínt karistolják, a belbecsből semmit.
A NapraMagna lényege éppen ez: átfogó, réteges jellemzést ad a karakterről, és még bonyolult aszcendenseket se kell hozzá számolni. Sőt, a születésnap sem érdekes, csupán az, hogy milyen napon születtünk.
A NapraMagna – ahogy a neve is mutatja, legalábbis azoknak, akik járatosan a kétezer évvel ezelőtti magyurr nyelvben – a napok mágiája.
A NapraMagra mindössze hét jegyet különböztet meg. Hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek, szombat, vasárnap. Ki mikor született, olyan ember. Elképesztő, milyen egyszerű, és mégis, nagyon precízen működik.
Dolgozatomban nem tudok megfelelő alapossággal kitérni a részletekre, csak néhány jellemzőt villantok fel a napjegyek közül, illetve pár történelmi tényre világítok rá a NapraMagra segítségével. Akit mélyebben érdekel a téma, az keressen meg személyesen, segítek. Hacsak nem kedden született az illető.
Először is a történelmi tények: hét magyar törzs volt, hét vezérrel. Mindegyik a hét másik napján született, aminek köszönhetően páratlan sikerességgel tudtak együtt dolgozni. Ahol az egyiknek hiányossága volt, ott a másiknak erőssége. Nem volt lyuk a szövetségben, a hétfőn vagy pénteken született ellenséggel éppúgy elbántak, mint a csütörtökiekkel. Merthogy mindre volt válaszuk. Álmos pedig pénteki születésű volt, aminek a jelentőségét majd lentebb láthatjátok.
De nézzük a személyeket részletesen. Nerót, az őrült költőt például: 37. december 15-én született. Szerdán. Mint Sztálin (1878. december 18), vagy Csányi Sándor, a bankár (1953. március 20.). Ellenben Csányi Sándor, a nagyszerű színész pénteki (1975. december 19.), akárcsak Teréz anya (1910. augusztus 26.). Itt talán külön kiemelném, hogy én is pénteken születtem. És amikor Teréz anya életrajzát vagy tevékenységei listáját olvasom, mintha a sajátomat nézném. Életünket mindketten az elesettek segítésére, a világ jobbítására fordítjuk/fordítottuk. Csak a Nobel-díj hiányzik – egyelőre – nálam. Vagy Csányi Sanyi színész. Nagyszerű tehetség, akárcsak én. Itt a Jászai Mari-díj az egyetlen különbség köztünk. Erős ez a pénteki csapat, ráadásul nemcsak a társadalmi érzékenységet, hanem a vezetési képességet is megmutatja a Napra Magna – Teréz anya micsoda rendszert alkotott és működtetett, Sanyi is vezető színész, nem piszlicsáré statiszta, a Kigondoltam irányításában betöltött feladatomat pedig nem kell hangsúlyoznom –, ellentétben a klasszikus horoszkópokkal.
Hétfőn született Pol Pot, Nixon és Gorbacsov. Ugyan Gorbacsovot sokan istenítik a peresztrojka miatt (a többiek ártányságát remélem, nem kell magyaráznom), de tudni kell, hogy az orosz szesztilalom bevezetőjeként semmihez nem mérhető károkat okozott az orosz művészek között. Tilalma alatt legalább a felére csökkent a művészi alkotások száma a Szovjetunióban, és az sem kisebbíti vétkét, hogy a feloldás óta extra erőfeszítéssel próbálják behozni a lemaradást az orosz művésztársak.
Kedden, rögtön hétfő után jönnek a nagyobb halak. Ahogy a MagnaNapra mondja (kicsit újmagyarítottam, hogy megértsétek): „Ami hétfőn elindult, az keddre beérik. A keddiek a hétfőiek, csak jobban.” Lenin és Mao. Ugye ugye.
Hitler szombati, ezt nem is részletezem, lehet tudni rögtön, miért volt az a nagy zsidógyűlölete.
Vasárnap: Gyurcsány. Az ősmagyarok tudtak valamit, amikor ezt írták a vasárnapiakra a NapraMagnában: „Születik, mikor pihenünk, ezért egész életében siet. Kevés neki minden, többet és jobbat akar. Ha van ló, kell neki kettő. Ha kettő van, akar szebb asszonyt. Mindent, ami nem az övé. De leginkább törzsfőnökséget. Amit ha megszerez, elbukik.”
A csütörtök a művészeké, például Pelevin, a nagyszerű orosz író is akkor született. És Leonardo da Vinci is, meg még sokan mások, most itt nem részletezem. Aki nem akkor, de művésznek mondja magát, hát az mind hazudik. Mint például Coelho, aki vasárnapi. A sok álbölcsességével mit is gyűjt? Rajongókat, számolatlanul, mint Gyurcsány. Mert a vasárnapi már csak ilyen, nem művész, hanem harácsoló.
Nem folytatom, bár a téma kimeríthetetlen. Remélem, dolgozatommal rávilágítottam arra, hogy miért érdemes az ősmagyar NapraMagrát használni a Nők Lapja horoszkópja helyett, és egyre többen leszünk, akik a napokat nézzük, nem holdhónapokat. És most talán értelmet nyer az a néhány korlátozás is, amit a bloghu-n vezettünk be, tudniillik a regisztrációkor megadott születési dátum némely esetben kizárja a kommentezési lehetőséget. Senkinek nem kell még egy keddi Lenin.
Az utolsó 100 komment: