Időszerű tanácsok, praktikák kezdőknek és középhaladóknak
A blogműfaj népszerűségének szakadatlan előretörése közepette jogosan merül fel az igény, hogy magáról a blogírásról, annak trükkjeiről is ejtsünk pár keresetlen szót.
Blogot írni számtalan témakörben lehet, csak úgy cikáznak a jobbnál jobb ötletek az ember fejében. Éppezért a tartalmi kérdésektől jelelen értekezésemben el is tekintek, mindenki szemezgessen saját szellemi bőségszarujából.
[...]
Egy blog - másnéven internetes napló - megítélésében a második legfontosabb szempont a forma, a megjelenés.
Amennyiben olyan tökfejek vagyunk, hogy érdemi mondanivalónk nincs a világháló közösségének, mégis publikálni vágyunk, hát válasszunk könnyen olvasható betűtípust, amin vidáman siklik olvasóink kandi tekintete.
A kiemelten fontos gondolatokat vastagítsuk meg a szövegben, de eljátszadozhatunk a háttér és betűszín kontrasztjával is.
A bekezdéseket mindig formázzuk, hiszen nem szeretnénk, hogy követőink hányavetiséggel vagy ami még szörnyűbb, hozzá nem értéssel vádoljanak.
Ügyeljünk a helyesírásra is; egycsapásra hiteltelenné válik az olyan szöveg, amiből szinte kikiabálnak az ordas grammaticai hibák.
Megjelenés előtt mindig olvassuk el újra bejegyzésünket, így kiszűrhetjük az alkotás izgalmában elkövetett melléütéseket, elgépeléseket.
Amennyiben a fenti tanácsokat megfogadjuk, nem érheti szó a ház elejét.