Mint azt sokan tudják, a Mars bolygón lakik egy egér. Készült róla rajzfilm, neveztek el róla együttest Kölnben, szóval köztudatban van. Az igaz, hogy a rajzfilm egy baromság, ami olyan képet fest róla, mint aki naphosszat étert szív bátran, persze lehet, hogy a bolygó sajátosságai közé tartozik, hogy ott oxigén helyett is éter van alapvetően. A zene pedig csak erősíti mindezt. És bár elég kevés információ támasztja alá létezését, azt mindenki érzi, hogy mindez nem egy fikcióra épül.
Akkor viszont hogyan jutott egér a Marsra?
Mert ugye egy Tom és Jerry, vagy éppen az említett rajzfilm ne tévesszen meg senkit, a valóságban űrhajós egerek nincsenek. A valóságban az egerek irtó béna lények, az a szerencséjük, hogy olyan picik, hogy szinte nem is látszódnak, ráadásul a föld alatt laknak, ha mégis előbújnak sajtot enni, általában megeszi őket egy macska. Vannak persze bolti egerek, akiket elmebetegek vásárolnak, és vannak kísérleti egerek, akiket kísérlet céljából tartanak a gyógyszergyártó cégek. Hát ez nem sok, ebből nem jön ki egy űrutazás, de még egy kerékpártúra se.
Logikus lenne azt képzelni, hogy a közelmúltban küldték a vörös bolygóra, mikoris robotokat száműztek oda, valamilyen titokzatos okból. A szóban forgó rágcsálóról készült animációt viszont már 1976-ban elkezdték készíteni, tehát nem a harmadik évezredben került oda.
De akkor mikor?
Könnyen elképzelhető, hogy míg az Egyesült Államok és a Szovjetunió azon szarakodtak, hogy kutyát, majmot, embert küldjenek űrutazásra, addig egy b vagy ny kategóriás ország, mint például Algéria, Magyarország, Argentína, vagy Németország (ahonnan minden adat származik) valamelyik korszakalkotó akciója mellékhatásaként egy egér került a világűrbe, és véletlenül pont a Marson landolt.
Talán egyszer választ kapunk erre is, talán éppen Szent Ferenc súgja meg egy nyugdíjas otthon gondnokának, ez jól belepasszolna az egér drogos imidszébe.