Közel ötven éve, 1961. április 12-én bocsátották föld körüli pályára az első embert szállító űrhajót a Vosztok 1-et, amivel Jurij Gagarin feljutott az ŰR-be.
Előtte már "állítólag" egy kutyát is fellőttek tesztelésből, akkor még úgy látszik nem voltak elhivatott állatvédők akik ezt megakadályozták volna.
Gagarint az űrutazásban azóta már sokan követték, és közülük többen - a leghíresebb talán Neil Armstrong - dokumentáltan le is szálltak a holdon.
Na EZT ki hiszi el?! Persze!
Sokak szerint a Szovjetúnió megegyezett az USA-val, hogy benyelik a holdraszállást, - holott a hülye is látja, hogy gyenge stúdiófelvétel és még E.T. is hihetőbb volt a biciklire szerelt rekeszben ülve ahogy Elliot-tal felrepültek fenyves fölé -, cserébe az USA nem firtatja, hogy Gagarin egy Vlagyivosztok melletti tanya pajtájából játszotta el nagy "űrutazás"-t.
Na de mindegy, vegyük úgy, hogy elhiszem amit mondanak és haladjunk tovább.
Az asztronautákat - rendkívül érdekes - a kínai nevük alapján tajkonautának is hívják, amit a kínai űrhajózás eredményei kétségkívül indokolnak is.
Valószínűsíthető, hogy a kínaiak hetente titokban fellőnek egy-egy rakétát hol ide-hol oda, csak úgy ad-hoc jelleggel, hátha összejön valami eredmény. Nagyon fontos, hogy ebben is túlszárnyalják a többi nemzetet, (nézzük csak meg a pekingi olimpiai megnyitót) viszont a precizitásuk hagy némi kívánnivalót maga után, ami egy ilyen területen viszonylag nagy hátrányt jelent, tehát a kudarc kódolva van.
Arra azonban már rájöttek, hogy a világ dolgaiban - sajnálatosan - döntési kompetenciával bíró nemzetek úgy mint az amerikaiak (hát azok egyenként számon tartják az iraki háború amerikai áldozatait is) meg az a másik érthetetlen lúzer érzelgős csapat az európaiak, nem néznék jó szemmel, hogy hetente négy-hat embert feláldoznak a cél érdekében, ezért valószínűleg csak akkor publikálják - tegyük hozzá hogy "valósan" - majd az eredményeiket ha valaki végre túlél egy kilövést és feljut mondjuk a saggitariusig Pluto bolygóra törpebolygóra .
(Ami elég nehéz lesz, tekintve, hogy a kindertojásjátékból készült alkatrészek viszonylag rosszul tűrik a kozmosz zord közegét.)